Bardzo ważnym czynnikiem decydującym o tym czy osoba po amputacji będzie w stanie poruszać się na protezie jest czas oraz jakość wczesnego zaopatrzenia ortopedycznego. Zaprotezowanie pacjenta odpowiednio wcześnie wpływa pozytywnie na kształtowanie się kikuta – zmniejszenie jego objętości, zahartowanie skóry kikuta oraz zwiększenie stabilności. Dobrze dobrana proteza pierwsza przyśpiesza postęp rehabilitacji oraz zwiększa mobilność pacjenta.

Firma TOMPLAST proponuje, aż 11 różnych rodzajów protez pierwszych i tymczasowych przez co możliwa jest sprawne pokonanie okresu między pierwszym, a definitywnym zaopatrzeniem ortopedycznym. Znajdują one zastosowanie przy różnych poziomach amputacji. Oferowane są protezy podudzia, uda oraz przy wyłuszczeniu w stawie biodrowym. W protezy tymczasowe wbudowane są specjalne adaptery przesuwne pozwalają na regulowanie położenia przegubu protetycznego w prawą, bądź lewą stronę, a także wysuwanie go ku przodowi, lub ku tyłowi. Dzięki temu wiemy jakie parametry powinna mieć proteza ostateczna. Ponad to podczas próbnego zaopatrzenia pacjenta można ustalić czy pacjent po amputacji uzyska zdolność do stania i nauki chodzenia. Co więcej protezy tymczasowe naszej produkcji są łatwe w obsłudze zarówno dla pacjenta, jak i ortopedy.

Protezy tymczasowe uda posiadają zamki, które blokują się ze stałą siłą pod obciążeniem protezy. Można je też ustawić na automatyczne blokowanie się podczas wstawania. Po odblokowaniu zamka przegubu kolanowego pacjent może chodzić na przegubie kolanowym wolnym wyposażonym w panewki ślizgowe do płynnej fazy zgięcia podczas chodu.

Wszystkie elementy protez zostały wykonane z materiałów lekkich i wytrzymałych o najlepszej jakości. Szeroka gama produktów pozwala na dobranie oraz dopasowanie produktu do każdego człowieka – jego stopnia aktywności oraz ciężaru ciała , jak i indywidualnych wymagań co do funkcjonalności protezy.

Produkty Naszej firmy są systematycznie uzupełniane o najnowsze trendy na rynku, dlatego też w ofercie firmy można znaleźć elementy konstrukcji protezy dla każdego potencjalnego użytkownika. Oferujemy także bardzo duży wybór elementów protez ostatecznych.

tym

Wyszukaj produkt

Dane kontaktowe

TOMPLAST
ul. Legionów 15, 05-091 Ząbki

tel./fax: (+48) 22 781 65 69
tel. (+48) 530 602 000

NIP 118-011-81-39

e-mail: biuro@tomplast.waw.pl

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu jej prawidłowego działania. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia Cookies w swojej przeglądarce. Polityka prywatności.
Akceptuję pliki coookies na tej stronie. OK, rozumiem.